Články

Koupě bytu? Ohlídejte si závazky po předchozím majiteli

Říkejme jim třeba pan a paní Doubkovi. Paní Doubková dlouho toužila se přestěhovat do většího bytu. Ten malý už jim nestačil. To víte, tři děti, dva dospělí a pes. A tak se pan Doubek rozhlížel po realitním trhu tak dlouho, až našel parádní byt za velmi slušnou cenu. Když se byli na byt podívat, zaujala je kromě velikosti a dispozice bytu také koupelna s velkou masážní vanou. Rozhodli se nemovitost koupit.

Celý článek

Co když pokazíte něco v práci a zaměstnavatel po vás bude chtít náhradu škodu? Řešte to včas

Přezdívá se jí taky pojistka na blbost. I když nemá s hloupými lidmi nic společného. A o kom nebo spíš o čem je vlastně řeč? O pojištění odpovědnosti za škodu při výkonu povolání. Tenhle dlouhý název i přezdívka ale jednoznačně vystihují důležitou vlastnost tohoto pojištění.

Celý článek

Jak sestavit portfolio co přežije i krizi

Letošní rok je pro finanční trhy velmi pozitivní a dělá nám všem radost. Objevují se samozřejmě i zprávy o zpomalující se ekonomice, obavy z finanční krize. Vás jako dlouhodobého investora, by podobné zprávy měly nechávat zcela v klidu.

Růsty i krize přicházejí a zase odcházejí a nedá se jim na finančním trhu nikdy zcela vyhnout. Ale Vy si můžete pomocí dobrého finančního plánu sestavit takové investiční portfolio, které dokáže profitovat v době růstu a v krizi nezničí Vaše nervy zbytečně velkými poklesy. Takové portfolio Vás dokáže nejen spolehlivě dovést do okamžiku, kdy z něj budete moci začít čerpat pravidelnou měsíční rentu, ale také si takovou rentu díky němu udržet i po zbytek svého života.  

Jedním z takových portfolií je i portfolio postavené na pravidlech tří loukotí

Celý článek

Zranění při nehodě - víte, na jakou finanční kompenzaci máte nárok?

Prásk. Ohlušující rána a pak krátké ticho, ve kterém se tají dech. Pár přelomových vteřin. Okamžik, který může změnit úplně vše. V lepším případě to odnesou jen odřené plechy. V tom horším se k vám během pár minut začnout sjíždět záchranáři, policisté a možná i hasiči.

Celý článek

Jak pojistit auto do zahraničí

Jste vlastním autem na dovolené a dostanete se do pěkné prekérky. Ztratili jste klíče od auta. Domů to máte tisíc kilometrů. V autě máte všechny kufry a navíc zrovna stojíte v zóně placeného parkování. V hlavě vám naskakuje myšlenka: “Ještě, že máme to asistenční pojištění.” A hned za ní se vám v mysli objeví frustrující otázka: “A vztahuje se to moje pojištění i na ztracené klíčky?” Aby toho nebylo málo, tak dobrou poznámku utrousí vaše manželka: “To by mě zajímalo, jestli v tom pojištění máme nějaké limity na odtahovku….”

Celý článek

Úskalí autopůjčoven v zahraničí

Chystáte se na dovolenou do zahraničí bez auta? Pokud si plánujete půjčit vůz v místní půjčovně, dejte si pozor, abyste nenaletěli. Důvěřiví turisté jsou snadným cílem nepoctivých půjčoven, protože neovládají místní jazyk ani legislativu.

Celý článek

Jak si pojistit jízdní kolo

Není novinkou, že jízdní kola jsou často předmětem krádeží. Kromě zámku, se kterým si zloději často poradí, existuje jako prevence proti finanční ztrátě možnost si kolo pojistit. Je takové pojištění výhodné? Jaké typy pojištění jízdních kol jsou na trhu k dispozici?

Celý článek

Potřebuji pojistku na blbost ?

O pojištění odpovědnosti v občanské životě slyšel asi každý z nás, obvzláště pokud ji nazveme "pojistkou na blbost". Často si říkáme "to nepotřebuji, dám si pozor." Člověk si dá pozor, aby něco neshodil v obchodě, ale dokáže si dát pozor na vše ? Dokáže si dát pozor dítě nebo pes ? Tato pojistka kryje velké množství rizik, které pokud člověk nepodchytí, může výrazně ovlivnost jeho finanční situaci.

 

Celý článek

Je chata v záplavové oblasti pojistitelná?

V některých životních situacích je dobré umět „dívat se za roh“. Jednou z nich je i koupě chaty. Proč je důležité se zajímat o to, ve které oblasti chatu pořídit? Dá se chata v záplavové oblasti pojistit?

Celý článek

Proč mají cenné kovy svůj význam ve spoření ?

Za 500 gramů zlata jste si v roce 1974 mohli koupit Škodu 100, která stála 45 000 Kč. Za stejných 500 gramů zlata jste si v roce 1989 koupili Škodu Favorit, který stal 95 000 Kč a v dnešní době si za stále stejných 500 gramů zlata koupíte Škodu Octavii za 500 000 Kč.

Celý článek